Kuchnia Styl życia

Toksyny utrudniają odchudzanie. Jak oczyścić organizm?

Toksyny mogą mogą mieć wpływ na skuteczność diety. Statystyki pokazują, że 46% Polaków i 29% Polek boryka się z nadawą. Taki stan sprzyja chorobom serca, udar, cukrzycy typu 2 i niektórym nowotworom, z których wielu można zapobiec. Nawet niewielka utrata masy ciała, na przykład od 5 do 10 procent całkowitej masy ciała, może poprawić samoocenę, a także różne czynniki zdrowotne, takie jak ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi.

Monitoruj poziom cukru we krwi:

https://hpdiagnostyka.pl/pl/c/Glukometry/27

Toksyny a nadwaga

Podczas, gdy zdrowy organizm może optymalnie się odtruć, czasem to się nie udaje. Wiele rzeczy, z którymi codziennie się stykamy – żywność, którą jemy, powietrze, którym oddychamy i leki na receptę – może powodować gromadzenie się tych toksyn. Im więcej ich jest w naszym organizmie, tym trudniej mu samemu je usunąć. Rozwiązaniem problemu może być dieta detoksująca. Zmniejszenie ilości pokarmów zawierających toksyny na korzyść zdrowej żywności może nie tylko pomóc schudnąć, ale również korzystnie wpłynąć na zdrowie.

Dieta usuwająca toksyny

Na początku należy usunąć z menu pokarmy, które powodują gromadzenie się toksyn. Po pierwsze te, które zawierają cukier, w tym fruktozę. Fruktoza nasila problemy, w tym przewlekłe stany zapalne i stres oksydacyjny, które przyczyniają się do otyłości. Po drugie unikaj tłuszczów trans i uszkodzonych tłuszczów. Tłuszcze te znajdują się w przetworzonej żywności zawierającej składniki „częściowo uwodornione” – nawet jeśli na przedniej etykiecie jest napisane „o niskiej zawartości tłuszczu”. Jajecznica na stole bufetowym to przykład uszkodzonych tłuszczy, w których tłuszcz uległ utlenieniu – pomiń je. Po trzecie gluten, nabiał, soja i kukurydza przyczyniają się do zaburzeń pokarmowych. Rozważając detoksykację, spróbuj wyeliminować te pokarmy przez 3 do 4 tygodni.

Pokarmy wspomagające detoks

  • Naturalne tłuszcze i oleje, takie jak oliwa z oliwek, masło klarowane, olej kokosowy olej z pestek dyni lub lniany. Dostarczają one energii do procesów detoksykacji i biotransformacji.
  • Zaczynaj dzień od szklanki wody z cytryną.
  • Orzechy i nasiona. Spróbuj migdałów, nasion słonecznika, orzechów włoskich i nasion lnu, aby uzyskać zdrową przekąskę. Są doskonałym źródłem błonnika, który pomaga w prawidłowym wydalaniu i eliminacji.
  • Białko. Ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dwóch głównych szlaków detoksykacji w komórkach wątroby – zwanych szlakami detoksykacji Fazy 1 i Fazy 2 . Polecamy na wołowinę, kurczaka i owoce morza.
  • Rośliny strączkowe, takie jak fasola czy soczewica. Są dobrym źródłem rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, a także różnych prekursorów aminokwasów.
  • Warzywa. Wśród składników odżywczych warzywa niezawierające skrobi dostarczają różnorodnych składników odżywczych i błonnika. W miarę możliwości wybieraj te ekologiczne, nie pryskane dużą ilością chemii.

Dodatkowe sposoby

Po pierwsze, wypoć toksyny. Wśród różnych zalet ćwiczenia mogą też pomóc organizmowi lepiej wydalać toksyny i skuteczniej spalać tłuszcz. Niezależnie od tego, czy jest to joga, czy trening interwałowy o wysokiej intensywności, znajdź spójny plan treningowy, który pasuje do twoich preferencji i harmonogramu.

Po drugie, wysypiaj się. Kilka lat temu naukowcy odkryli proces detoksykacji mózgu zwany układem glimfatycznym, który zachodzi podczas snu. Bez stałego i wysokiej jakości snu w odpowiednich ilościach organizm nie może się skutecznie odtruć.

Po trzecie, pij dużo wody. Nawadnianie pozwala osiągnąć najwyższą wydajność komórek, optymalnie oczyszczając organizm wraz z licznymi innymi funkcjami. Najlepiej sięgać po wodę przefiltrowaną, ponieważ zawiera najmniej toksyn.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *